Bilecik Ceviz Fidanı

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Ceviz Fidanları

Bilecik Ceviz Fidanı

Bilecik Ceviz Fidanı ülkemizde sahil bölgeleri hariç tüm bölgelerde yetişebilir. Sertifikalı ve Aşılı Bilecik Ceviz Fidanı siparişleriniz için bize ulaşınız.

Ceviz Fidanı Sipariş Formu
Bilecik Ceviz Fidanı, Şebin Ceviz Fidanının tozlayıcı olup, Şebin Ceviz Fidanı ile hem ağaç hem de bakımından hemen hemen aynı özellikleri taşır. Özellikle yüksek rakımlı bölgelerde birlikte dikilmeleri önerilir. Türkiye'de kıyı bölgeleri hariç tüm bölgelerde dikimi yapılabilir. Geç donlara dayanıklı olduğundan, soğuk bölgelere önerilir. 

Bilecik Ceviz Fidanı ihtiyaç duyduğu doğru iklim bölgesi ve doğru toprak yapısı tespit edilerek dikimi yapıldığında yüksek meyve kalitesine ve verime ulaşır.  
Firmamız aşılı, Tarım Bakanlığı onaylı sertifikalı Bilecik Ceviz Fidanlarını açık kök ve tüplü olarak üretmektedir. 

Sorularız ve Siparişleriniz İçin
Halil DÖNER: +90 536 576 03 16 
Mümin DÖNER: +90 535 251 94 52

Bilecik Ceviz Fidanı Dikim Özellikleri

Soğuk iklim seven bir ceviz fidanıdır. 1500 metre rakıma kadar, kıyı bölgeleri hariç Türkiye'nin her yerine dikilebilir. İklim şartları ne kadar uygun olursa meyve verimi ve iç ağırlığı o kadar iyi olur. 

Yayvan büyüdüğünden dikim aralıkları doğru şekilde hesaplanmalıdır. Arazi yapısı ve arazinin bulunduğu bölgenin ilkim ve mikro iklim verileri iyi şekilde değerlendirilmelidir. 

Bilecik Ceviz fidanı, geç çiçeklenir. Bu nedenle ilkbahar geç donlarından etkilenmez. 

Dikim yapılacak arazinin toprak yapısı önemlidir. Bu nedenle toprak analizleri dikimden önce ana cinsi doğru belirleyebilmek adına mutlaka yapılmalıdır. 

Bilecik Ceviz Fidanı tozlayıcısı Şebin Ceviz Fidanıdır. Ana cins olarak dikilmesinden ziyade Şebin Ceviz Fidanının tozlayıcısı olarak dikilmesi tercih edilir.
 

 

Bilecik Ceviz Ağacı ve Meyve Özellikleri


Hasat zamanı Eylül ayı sonlarındadır. 

Hastalıklar konusunda hassas bir fidandır. Sulama ve güneş yanıklarına dikkat edilmelidir. İç kurdu görülebilir. Gerekli önlemler alınmalıdır.

Kaliteli meyveleri vardır. Meyvelerin kabuklu ağırlığı 10-12 gr arasında olup, iç ağırlık 6-7 gr arasındadır. 

Yan dallarda meyve oranı %30'dur, 2-3'lü yapıda meyve salkımı görülür. 

Meyvesi ince kabuklu olup, kabuğu kolay kırılır. Kuru ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir.  

 


Bilecik Ceviz Fidanı Üretimi ve Satışı

 

Evren Fidancılık olarak kendi arazilerimiz üzerinde Aşılı ve Sertifikalı Bilecik Ceviz Fidanı üretimi gerçekleştirmekteyiz. Açık kök Bilecik Ceviz Fidanı ve Tüplü Bilecik Ceviz Fidanı olarak satışa sunduğumuz fidanlarımızın tümü Tarım Bakanlığı tarafından onaylı ve sertifikalıdır. 

Evren Fidancılık olarak kendi arazilerimiz üzerinde Aşılı ve Sertifikalı Bilecik Ceviz Fidanı üretimi gerçekleştirmekteyiz. Açık kök Bilecik Ceviz Fidanı ve Tüplü Bilecik Ceviz Fidanı olarak satışa sunduğumuz fidanlarımızın tümü Tarım Bakanlığı tarafından onaylı ve sertifikalıdır. 

Tüplü Bilecik Ceviz Fidanı satışlarımız yılın 12 ayı devam eder ve dilediğiniz zaman dikilebilir. 

Açık kök Bilecik Ceviz Fidanı satışlarımız Kasım ayı sonunda başlar ve Mart ayı sonuna kadar dikim işlemi gerçekleştirilebilir. 

Ceviz fidanı üretimini ve satışını 1990 yılından beri ilk elden gerçekleştiren firmamız, sizlere en kaliteli ve verimli ceviz fidanlarını sağlamayı ilke edinmiştir. Yurtdışına ve yurtiçine satış yapan firmamız, ceviz bahçesi kurulumu yapmak isteyen tüm müşterilerine gerekli teknik desteği sağlayarak, en uygun ana cins seçiminden tozlayıcı seçimine, toprak ve iklim analizinden, dikim aralıklarının belirlenmesine, dikim şekli konusunda gerekli bilgilendirmeden, bakım şeklinde kadar her türlü bilgiyi paylaşmaktadır. +90 536 576 03 16