Ceviz Fidanı Satışı

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Hizmetlerimiz

Ceviz Fidanlarımız

Ceviz Fidanı Satışı

Evren Fidancılık olarak 1990 yılından beri aşılı, sertifikalı ceviz fidanı üretimi ve ceviz fidanı satışı yapmaktayız. Bandırma Ceviz Fidanı Satışı

Fidan piyasasına özellikle de ceviz fidanı piyasasına bakıldığı zaman fiyat konusunda çok fazla çeşitlilik vardır. Bunun en büyük nedeni chandler ceviz fidanı,  fernor ceviz fidanı, fernette ceviz fidanı, franquette ceviz fidanı gibi ceviz fidanı çeşitlerinin girmesidir. Bu çeşitler yerli ceviz fidanı çeşitlerimize oranla verim ve kalite açısından oldukça üst seviyededir. Bunun için bu çeşitlerin üretimine geçilmiştir. Ancak gerekli anaç sayısı çok az olduğu için seri üretime hemen geçilememiştir. Her sene üretim biraz daha arttırılmıştır. Evren Fidancılık olarak 1990 yılından beri ceviz fidanı üretimi ve ceviz fidanı satışı yapmaktayız. 

Sorularız ve Siparişleriniz İçin

Halil DÖNER: +90 536 576 03 16 

Mümin DÖNER: +90 535 251 94 52


Ceviz fidan fiyatlarının uygun olması sonucu birçok kişinin bu tip yatırımlar yaptığı ve daha sonrasında alınan ürün ile birlikte karlı bir kazanç kapısının aralandığı bilinmektedir. Bu sebeple ülkemizde bu tür dikimler her türlü iklim şartları altında gerçekleşmektedir. Çok aşırı soğuk yerlerde ceviz fidanı dikimleri veya çok aşırı sıcak yerlerde ceviz fidanı dikimleri belirli kriterler çerçevesince yapılması gerekmektedir. 

Ceviz üretiminde harcanan zaman ve emeğin boşa gitmemesi, üreticinin mağdur olmaması için  bu konuda güvenilir ceviz fidanı üreticisi firmalar ile irtibata geçilerek dikim yapılacak yerde coğrafi koşullara uygun ceviz fidanlarının seçiminde dikkat edilmesi gerekmektedir. Sahte ceviz fidanı üreten referanslarına güvenilmeyen üreticilerden uzak durulmalıdır. Standart hüviyetinde alınan sarı etiketli (ANAÇ, yabani ceviz) ceviz bitkilerinin, bazı isimler ile kelime oyunu yapılıp görsel reklamlar ile İSMİNE DOĞRU FİDANMIŞ GİBİ pazarlanmasıdır. İnternet ortamında anaç etiketleri allanıp pullanıp sertifikalı diye fidanmış gibi pazarlanmaktadır. Sanal ortamlardaki bazı ceviz sayfaları incelendiğinde ANAÇ etiketleri allanıp pullanıp sertifikalı fidanmış gibi gösterilmeye çalışıldığı görülmektedir.

Ceviz yetiştiriciliği, elbette yeni tesis edilen kapama ceviz bahçelerinin büyüklüğü ve çokluğuna paralel olarak gelişir. Yeni tesis edilen kapama ceviz çeşitlerinin verimli olup olmaması ekolojik faktörlerin uygunluğu ve seçilen çeşidin bölgeye uygunluğu ile çok yakından ilgilidir. Yani bölgesel ceviz yetiştiriciliğinde çeşit seçimi çok önemlidir. Daha da önemlisi ceviz bahçesinde kullanılacak fidanın seçilen ÇEŞİDE AİT OLMASI YANİ İSMİNE DOĞRU VE SAĞLIKLI OLMASIDIR.
Standart (sarı etiketli) anaçlar  ceviz fidanı diye alınmamalıdır. Gerçek sertifikalı fidan; ANAÇ kısmı (aşı noktası altının) ve ÇEŞİDİN (aşı noktası ve üstünün) birbirinden bağımsız sertifikasının olduğu fidandır. Belgesinde sertifikalı diye yazılır, rengide mavidir, türün adı, anacın adı, çeşidin adı hepsi ayrı ayrı ve açık şekilde belirtilmektedir. Dünyanın ceviz yetiştiren önemli ülkelerinde ve ülkemizde tohumdan yetişmiş yani ANAÇ- AŞISIZ CEVİZ çeşidi diye bir ceviz genotipi bulunmamaktadır.
+90 536 576 03 16