Chandler Ceviz Fidanı

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Ceviz Fidanları

Chandler Ceviz Fidanı

Chandler Ceviz Fidanı, yüksek verimli ve en çok tercih edilen ceviz fidanlarından biridir. Aşılı sertifikalı Chandler ceviz fidanı siparişleriniz için bize ulaşınız.

Ceviz Fidanı Sipariş Formu
Chandler Ceviz Fidanı, açık köklü ve tüplü olarak satışa sunulan, özellikle son 10 yıldır ülkemizde ve yurtdışında en çok dikilen,  yüksek verimi ve ürün kalitesi ile kendini kanıtlamış bir ceviz fidanıdır.  ABD orijinli bir ceviz fidanı olan Chandler Ceviz fidanı, ülkemizde de başarı ile üretilmekte ve satışa sunulmaktadır. 

Chandler Ceviz Fidanı ihtiyaç duyduğu doğru iklim bölgesi ve doğru toprak yapısı tespit edilerek doğru tozlayıcı ile birlikte dikimi yapıldığında ve gerekli bakımları gerçekleştirildiğinde yatırımcısına ticari olarak büyük avantajlar sunmaktadır. 

Sorularız ve Siparişleriniz İçin
Halil DÖNER: +90 536 576 03 16 
Mümin DÖNER: +90 535 251 94 52

Chandler Ceviz Fidanı Dikim Özellikleri

Arazinin uygunluğuna göre, hesaplamalar doğru şekilde yapılırsa 10 dönüm araziye ortalama olarak 280-310 ceviz fidanı dikilmesi mümkündür.  Arazi sınırlarındaki yaklaşımlara dikkat edilmesi gereklidir. 

Dikilecek arazinin denizden ortalama yüksekliği 1000 metreyi geçmemelidir.  Bu konuda iklim ve mikro iklimde değerlendirilmelidir. Denizden yükseklik, mikro iklimlerin sıkça farklılık gösterdiği ülkemizde her zaman bağlayıcı olmayabilmektedir. Dikim yapılacak bölgenin geçmiş 10 yıllık meteoroloji bilgileri değerlendirilmelidir. 

Chandler Ceviz fidanı, geç çiçeklenir. Bu nedenle ilkbahar geç donlarından etkilenmez. Kış dinlenmesine geçmesi Kasım ayı ortasını bulduğundan, sonbahar erken donları ağaca zarar verebilir, genç sürgünler zarar görebilir. Bu da doğrudan o yıl alınacak verimi etkiler. 

Dikim yapılacak arazinin toprak yapısı önemlidir. Bu nedenle toprak analizleri dikimden önce ana cinsi doğru belirleyebilmek adına mutlaka yapılmalıdır. 
Chandler Ceviz Fidanı tozlayıcısı Franguette Ceviz Fidanıdır. Doğru tozlayıcı ile birlikte dikim yapılmalıdır. Arazinin yapısı  ve dikim aralıkları göz önünde bulundurularak yaklaşık 10 Chandler Ceviz Fidanı için 1 adet tozlayıcı dikilmesi önerilir. 

Chandler Ceviz Ağacı ve Meyve Özellikleri

Bakım konusuna özen gösterildiğinde 6 yaşına gelmiş olan bir fidan 18-25 kg arası meyve verebilmektedir.  Hasat zamanı Eylül ayı içerisindedir. 
Yarı dik gelişim gösterdiği ve yan dallarda meyve oranı yüksek olduğu için koridor tipi dikime uygundur. 
Hastalıklara dayanıklıdır. 

700 saati bulan soğuklanma ihtiyacı sebebi ile sahil bölgelerinde dikime dikkat edilmeli, bölgenin geçmişe yönelik yıllık sıcaklık değişimleri ve ortalaması analiz edilmelidir. 

Meyvelerin kabuklu ağırlığı 10-13 gr arasında olup, iç ağırlık 6-7 gr arasındadır. 

Tomurcuk verimi %90 civarındadır. 

Meyvesi kuru ceviz ve taze ceviz olarak tüketilebilir. 

Ticari açıdan en çok rağbet gören, yurtiçi ve yurtdışı ticareti en çok yapılan ceviz fidanı cinsidir. 

Chandler Ceviz Fidanı Üretimi ve Satışı

Yarı dik olarak yan dallara doğru geliştiğinden piyasada "bodur ceviz fidanı" olarak da anılan Chandler ceviz fidanı üretimini firmamız Evren Fidancılık kendi arazileri üzerinde gerçekleştirmekte ve aşılama işlemini en kaliteli şekilde yapmaktadır.  Sarı sertifikalı Chandler Ceviz Fidanı ve Mavi Sertifikalı Chandler Ceviz Fidanı üretimlerimizi tüplü ve açık kök şeklinde gerçekleştirmekteyiz. 

Aşılı Tüplü Chandler ceviz fidanı satışlarımız yılın 12 ayı devam etmekle birlikte, Aşılı Açık kök Chandler ceviz fidanları Kasım ayı sonu satışa hazır hale geldiğinden yıl içerisinde ön sipariş alınmaktadır. 

Ceviz fidanı üretimini ve satışını 1990 yılından beri ilk elden gerçekleştiren firmamız, sizlere en kaliteli ve verimli ceviz fidanlarını sağlamayı ilke edinmiştir. Yurtdışına ve yurtiçine satış yapan firmamız, ceviz bahçesi kurulumu yapmak isteyen tüm müşterilerine gerekli teknik desteği sağlayarak, en uygun ana cins seçiminden tozlayıcı seçimine, toprak ve iklim analizinden, dikim aralıklarının belirlenmesine, dikim şekli konusunda gerekli bilgilendirmeden, bakım şeklinde kadar her türlü bilgiyi paylaşmaktadır. 
+90 536 576 03 16