Fernette Ceviz Fidanı

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Ceviz Fidanları

Fernette Ceviz Fidanı

Fernette Ceviz Fidanı, Fernor Ceviz Fidanı tozlayıcısıdır. Aşılı sertifikalı Fernette Ceviz Fidanı Siparişleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Ceviz Fidanı Sipariş Formu

Fernette Ceviz Fidanı, Fransız orijinli, geç çiçeklenen, ilkbahar geç donlarına ve sonbahar erken donlarına dayanıklı, verimli bir ceviz fidanıdır. Özellikle dikim özellikleri ve meyve özellikleri Fernor Ceviz Fidanına çok benzer. Karasal iklim görünen bölgelerde ve yüksek rakımlarda Fernor Ceviz Fidanının tozlayıcısı olarak dikilir. Ana cins olarak dikildiği nadir olarak görülür. Tozlayıcı olmasına rağmen, meyveleri kaliteli, meyve verimi yüksektir. Meyve verimi Chandler Ceviz Fidanına benzer. Açık köklü ve tüplü olarak üretip satışa sunduğumuz aşılı ve sertifikalı Fernette Ceviz Fidanı, dikim yapılacak bölgede uygun iklim koşullarının bulunması halinde 1800 - 2000 metre rakıma kadar dikilebilir. 

Fernor Ceviz Fidanının ana tozlayıcısıdır. Kaç adet dikilmesi gerektiği, arazinin yapısına, arazinin büyüklüğüne ve dikilecek Fernor fidanı sayısına göre değişir. 

Sorularız ve Siparişleriniz İçin
Halil DÖNER: +90 536 576 03 16 
Mümin DÖNER: +90 535 251 94 52

Fernette  Ceviz Fidanı Dikim Özellikleri

Tozlayıcı olarak dikildiğinden, dikim yapılacak arazinin yapısına göre 10-20 adet Fernor Ceviz Fidanına 1 adet Fernette Ceviz Fidanı düşecek kadar dikim yapılır. 

2000 metreye kadar dikim yapılabilir.  İklim koşulları mutlaka geçmişe yönelik analiz edilmelidir. Meteoroloji verilerinden yardım alınmalıdır. 

Fernette  Ceviz fidanı, sonbahar erken donlarından etkilenmez. Geç çiçeklendiği  ve soğuk havayı sevdiği için ilkbahar geç donlarından etkilenmez. 

Dikim yapılacak arazinin toprak yapısı önemlidir. Bu nedenle toprak analizleri dikimden önce ana cinsi doğru belirleyebilmek adına mutlaka yapılmalıdır. 

Arazinin yapısı, doğal engeller, eğim, sürekli rüzgar yönü gibi etkiler araştırılarak ana cins  dikim aralıklarına karar verildikten sonra, dikilecek  tozlayıcı adedi ve yerleşimi belirlenir.

 

Fernette Ceviz Ağacı ve Meyve Özellikleri

Hasat zamanı Eylül ayı sonudur.  

-20/-25 dereceyi bulan donlara kadar dayanabilir. 

Meyvelerin kabuklu ağırlığı yaklaşık 12 gr olup, iç ağırlık 6 gr'dır.

Meyvesi kuru ceviz ve taze ceviz olarak tüketilebilir, kabuğu incedir. 

Soğuğa dayanıklılığı sayesinde karasal iklim görülen bölgelerde özellikle tercih edilir. Fernette  Ceviz Fidanı Üretimi ve Satışı

Evren Fidancılık olarak Fernette Ceviz Fidanlarımızın üretimini kendi arazilerimiz üzerinde gerçekleştirmekteyiz.  Ürettiğimiz diğer tüm fidanlarda olduğu gibi Fernette Ceviz Fidanlarımızda aşılı ve sertifikalı olup, Tarım Bakanlığından gerekli onay ve sertifikalara sahiptir. Devlet desteği alabilmeniz için firmamız gerekli evrakları da hazırlamaktadır. Tüplü ve açık köklü olarak satışa sunulan Fernette Ceviz Fidanlarımız, sipariş vermeniz halinde en özenli şekilde paketlenerek anlaşmalı olduğumuz kargo ve/veya nakliye firmaları ile (sipariş adedine göre) adresinize evrakları ile birlikte teslim edilmektedir. 

Tüplü aşılı sertifikalı Fernette Ceviz Fidanı Siparişleriniz yılın 12 ayı karşılayabilmekteyiz. 

Açık kök sertifikalı Fernette Ceviz fidanlarının söküm işlemleri Kasım ayı sonuna kadar sürdüğünden yıl içerisinde alınan ön siparişlerin teslimi Kasım ayı bitiminde gerçekleştirilmektedir. Sınırlı sayıda üretim yapıldığından ön sipariş verilmesi önemlidir. Ön siparişli tüm çalışmalarımızda gerekli sözleşmeler hazırlanmaktadır. 

Yurtdışına ve yurtiçine satış yapan firmamız, ceviz bahçesi kurulumu yapmak isteyen tüm müşterilerine gerekli teknik desteği sağlayarak, en uygun ana cins seçiminden tozlayıcı seçimine, toprak ve iklim analizinden, dikim aralıklarının belirlenmesine, dikim şekli konusunda gerekli bilgilendirmeden, bakım şeklinde kadar her türlü bilgiyi paylaşmaktadır. +90 536 576 03 16