Franquette Ceviz Fidanı

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Ceviz Fidanları

Franquette Ceviz Fidanı

Franquette Ceviz Fidanı, Chandler Ceviz Fidanının tozlayıcısıdır. Aşılı sertifikalı Franquette Ceviz Fidanı siparişleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Ceviz Fidanı Sipariş Formu
Franquette Ceviz Fidanı, Fransız orijinli geç çiçeklenen bir ceviz fidanı cinsidir ve Chandler Ceviz Fidanının tozlayıcısıdır. İri, dikine gelişen ve güçlü  bir ağaç olup meyve verimi düşüktür. Üretimi sınırlı olup, sadece tozlayıcı amaçla kullanılmak üzere üretimi yapılır, kapama bahçelerinde tavsiye edilmez. Fernor içinde tozlayıcı olarak kullanılabilir. 

Tozlayıcı olarak dikilecek adet sayısı dikim yapılacak arazideki ana cinsin yerleşimine ve dikim adedine bağlıdır. İlkbahar genç donlarına dayanıklıdır. 

Sorularız ve Siparişleriniz İçin
Halil DÖNER: +90 536 576 03 16 
Mümin DÖNER: +90 535 251 94 52

Franquette  Ceviz Fidanı Dikim Özellikleri
Tozlayıcı olarak dikildiğinden, dikim yapılacak arazinin yapısına göre 10-15 adet Chandler Ceviz Fidanına 1 adet Franquette Ceviz Fidanı düşecek kadar dikim yapılır. 

İlkbahar geç donlarına ve yağmurlara dayanıklıdır. Dikim yapılacak arazinin iklim durumu mutlaka geçmişe yönelik analiz edilmelidir. Meteoroloji verileri kullanılarak gerekli analizler yapılabilir.  

Dikim yapılacak arazinin toprak yapısı önemlidir. Bu nedenle toprak analizleri dikimden önce ana cinsi doğru belirleyebilmek adına mutlaka yapılmalıdır. 

Arazinin yapısı, doğal engeller, eğim, sürekli rüzgar yönü gibi etkiler araştırılarak ana cins  dikim aralıklarına karar verildikten sonra, dikilecek  tozlayıcı adedi ve yerleşimi belirlenir.


Franquette Ceviz Ağacı ve Meyve Özellikleri
Hasat zamanı Eylül ayıdır, Meyve verimi düşük ve meyveleri küçük olduğundan çoğunlukla hasat edilmez

Dikine kuvvetli gelişen iri ağaçlardır, hava koşullarına ve yağmurlara dayanıklıdır.  

Meyvelerin kabuklu ağırlığı yaklaşık 11-12 gr olup, iç ağırlık 5 gr'dır.

Meyve iç oranı %50 civarındadır. 

 

Franquette  Ceviz Fidanı Üretimi ve Satışı

Evren Fidancılık olarak Franquette Ceviz Fidanlarımızın üretimini kendi arazilerimiz üzerinde gerçekleştirmekteyiz.  Franquette Ceviz Fidanlarımız aşılı ve sertifikalı olup, Tarım Bakanlığından gerekli onay ve sertifikalara sahiptir. Devlet desteği alabilmeniz için firmamız gerekli evrakları da hazırlamaktadır. Tüplü ve açık köklü olarak satışa sunulan Franquette Ceviz Fidanlarımız, sipariş vermeniz halinde en özenli şekilde paketlenerek anlaşmalı olduğumuz kargo ve/veya nakliye firmaları ile (sipariş adedine göre) adresinize gönderilmektedir. 

Yurtdışına ve yurtiçine satış yapan firmamız, ceviz bahçesi kurulumu yapmak isteyen tüm müşterilerine gerekli teknik desteği sağlayarak, en uygun ana cins seçiminden tozlayıcı seçimine, toprak ve iklim analizinden, dikim aralıklarının belirlenmesine, dikim şekli konusunda gerekli bilgilendirmeden, bakım şeklinde kadar her türlü bilgiyi paylaşmaktadır. 


+90 536 576 03 16