Ronde Ceviz Fidanı

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Ceviz Fidanları

Ronde Ceviz Fidanı

Ronde Ceviz Fidanı, kuvvetli gelişim gösteren soğuğa dayanıklı bir ceviz fidanıdır. Fernor Ceviz Fidanı tozlayıcısı olarak kullanılır.

Ceviz Fidanı Sipariş Formu
Ronde Ceviz Fidanı, Türkiye'de yeni yeni satış hacmi bulmasına rağmen, ilk kez Fransada dikildiği bilinen eski bir ceviz fidanı cinsidir. Ronde ceviz fidanı, iri ve kuvvetli bir ağaç olarak gelişir. Meyve verimi düşük olup, %35 civarındadır. Meyvesi çok lezzetlidir. Ronde ceviz fidanı, Fernor ceviz fidanı ile hemen hemen aynı zamanda çiçeklendiğinden ve hasat edildiğinden günümüzde özellikle yüksek rakımlı bölgelerde Fernor ceviz fidanının tozlayıcısı olarak tercih edilir. 

Firmamız aşılı sertifikalı Ronde ceviz fidanı üretimi ve satışı gerçekleştirmektedir. 

Sorularız ve Siparişleriniz İçin
Halil DÖNER: +90 536 576 03 16 
Mümin DÖNER: +90 535 251 94 52

/> Ronde Ceviz Fidanı Dikim Özellikleri
Fernor Ceviz Fidanı tozlayıcısı olarak dikilir. 10-15 Fernor ceviz fidanı için 1 adet Ronde Ceviz Fidanı dikilir. 

Soğuklama ihtiyacı olduğundan (800saat -1200 saat) yüksek rakımlı bölgelerde dikilir. 1000 saati geçen soğuklanma ihtiyacı sebebi ile sıcak bölgelere dikilmemesi gerekir. 

Ronde Ceviz fidanı, 5 Mayıs - 15 Mayıs tarihleri arasında yani diğer ceviz ağaçlarına göre oldukça geç çiçeklenir. Bu nedenle ilkbahar geç donlarından etkilenmez. Kış dinlenmesine geçmesi Kasım ayı sonunu bulduğundan, sonbahar erken donlarından etkilenmez. 

Dikim yapılacak arazinin toprak yapısı önemlidir. Bu nedenle toprak analizleri dikimden önce ana cinsi doğru belirleyebilmek adına mutlaka yapılmalıdır. 

Ronde Ceviz Ağacı ve Meyve Özellikleri

Ronde ceviz fidanı 7 yaşına doğru meyve vermeye başlar. 

Çok kuvvetli ve iri bir ağaçtır ve dikine gelişir. 

Meyvelerin kabuklu ağırlığı 12-13 gr arasında olup, iç ağırlık 6-7 gr arasındadır. 

Tomurcuk verimi %35 civarındadır. 

Meyvesi çok lezzetlidir.  

Ekim ortasına doğru hasat edilir. 

Ronde Ceviz Fidanı Üretimi ve Satışı

Ronde ceviz fidanı, tozlayıcı olarak kullanıldığından üretim sayıları oldukça sınırlıdır. Evren Fidancılık olarak Ronde ceviz fidanı üretimi ve satışı gerçekleştirmekteyiz. Ceviz Fidanlarımızın tümünde olduğu gibi Ronde ceviz fidanlarımızda aşılı ve sertifikalıdır. 

Tüplü ceviz fidanlarımızın satışı yılın 12 ayı devam etmektedir. Açık kök ceviz fidanı satışlarımız Kasım ayı sonunda başladığından, sökümlerin tamamlanmasının ardından siparişleriniz teslim edilir. Ronde Ceviz Fidanı ön siparişleriniz için bize ulaşabilirsiniz. 

Ceviz fidanı üretimini ve satışını 1990 yılından beri ilk elden gerçekleştiren firmamız, sizlere en kaliteli ve verimli ceviz fidanlarını sağlamayı ilke edinmiştir. Yurtdışına ve yurtiçine satış yapan firmamız, ceviz bahçesi kurulumu yapmak isteyen tüm müşterilerine gerekli teknik desteği sağlayarak, en uygun ana cins seçiminden tozlayıcı seçimine, toprak ve iklim analizinden, dikim aralıklarının belirlenmesine, dikim şekli konusunda gerekli bilgilendirmeden, bakım şeklinde kadar her türlü bilgiyi paylaşmaktadır. 
+90 536 576 03 16