Şebin Ceviz Fidanı

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Ceviz Fidanları

Şebin Ceviz Fidanı

Şebin Ceviz Fidanı en çok verim veren yerli cins ceviz fidanıdır. Soğuğu seven bir cins olduğundan, Kıyı bölgeleri hariç tüm bölgelere dikim yapılabilir.

Ceviz Fidanı Sipariş Formu
Şebin Ceviz Fidanı, açık köklü ve tüplü olarak satışa sunulan, en çok verim veren yerli cins ceviz fidanıdır. Verimi yerli cins ceviz fidanları arasında en yüksek olanıdır. Soğuğu seven bir cins olduğundan, Türkiye'de kıyı bölgeleri hariç tüm bölgelere dikim yapılabilir. 

Şebin Ceviz Fidanı ihtiyaç duyduğu doğru iklim bölgesi ve doğru toprak yapısı tespit edilerek doğru tozlayıcı ile birlikte dikimi yapıldığında yüksek meyve kalitesine ve verime ulaşır. Bakımları, sulaması ve hastalık kontrolü doğru şekilde gerçekleştirildiğinde yatırımcısına ticari olarak büyük avantajlar sunmaktadır. 

Tozlayıcısı olarak  Bilecik Ceviz Fidanı yada Yalova-3 Ceviz Fidanı kullanılabilir. Hangi tozlayıcının kullanılacağına dikim yapılacak arazinin yada bölgenin iklim şartları değerlendirilerek karar verilir. 

Firmamız aşılı, Tarım Bakanlığı onaylı sertifikalı Şebin Ceviz Fidanlarını açık kök ve tüplü olarak üretmektedir. 

Sorularız ve Siparişleriniz İçin
Halil DÖNER: +90 536 576 03 16 
Mümin DÖNER: +90 535 251 94 52

Şebin Ceviz Fidanı Dikim Özellikleri
Arazinin uygunluğuna göre, hesaplamalar doğru şekilde yapılırsa 10 dönüm araziye ortalama olarak 280-310 ceviz fidanı dikilmesi mümkündür.  Arazi sınırlarındaki yaklaşımlara dikkat edilmesi gereklidir. 

Soğuk iklim seven bir ceviz fidanıdır. 1500 metre rakıma kadar, kıyı bölgeleri hariç Türkiye'nin her yerine dikilebilir. İklim şartları ne kadar uygun olursa meyve verimi ve iç ağırlığı o kadar iyi olur. 

Şebin Ceviz fidanı, geç çiçeklenir. Bu nedenle ilkbahar geç donlarından etkilenmez. 

Dikim yapılacak arazinin toprak yapısı önemlidir. Bu nedenle toprak analizleri dikimden önce ana cinsi doğru belirleyebilmek adına mutlaka yapılmalıdır.

Şebin Ceviz Fidanı tozlayıcısı Bilecik Ceviz Fidanıdır. Doğru tozlayıcı ile birlikte dikim yapılmalıdır. Arazinin yapısı  ve dikim aralıkları göz önünde bulundurularak yaklaşık 10 Şebin Ceviz Fidanı için 1 adet tozlayıcı dikilmesi önerilir. 

Şebin Ceviz Ağacı ve Meyve Özellikleri

Hasat zamanı Eylül ayı içerisindedir.  Çok verimlidir. 

Sulama ve güneş yanıklarına dikkat edilmelidir. İç kurdu görülebilir. Gerekli önlemler alınmalıdır.

Meyvelerin kabuklu ağırlığı 9-11 gr arasında olup, iç ağırlık 6-7 gr arasındadır. 
 
Meyvesi ince kabuklu olup, kabuğu kolay kırılır. Kuru ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir.  

Meyvesi en pahalı ceviz cinslerinden biridir , yurtiçi ve yurtdışı ticareti yapılan ceviz fidanı cinsidir. 

Meyvesinin nakliyesinde dikkatli olunmalıdır, kabuğu ince olduğu için nakliye sırasında kırılabilir. 


Şebin Ceviz Fidanı Üretimi ve Satışı
Evren Fidancılık olarak kendi arazilerimiz üzerinde Aşılı ve Sertifikalı Şebin Ceviz Fidanı üretimi gerçekleştirmekteyiz. Açık kök Şebin Ceviz Fidanı ve Tüplü Şebin Ceviz Fidanı olarak satışa sunduğumuz fidanlarımızın tümü Tarım Bakanlığı tarafından onaylı ve sertifikalıdır. 

Tüplü Şebin Ceviz Fidanı satışlarımız yılın 12 ayı devam eder ve dilediğiniz zaman dikilebilir. 

Açık kök Şebin Ceviz Fidanı satışlarımız Kasım ayı sonunda başlar ve Mart ayı sonuna kadar dikim işlemi gerçekleştirilebilir. Özelikle yüksek adetli fidan talepleriniz için ön sipariş vermeniz halinde sizin için özel olarak üretim gerçekleştirilebilir. 

Ceviz fidanı üretimini ve satışını 1990 yılından beri ilk elden gerçekleştiren firmamız, sizlere en kaliteli ve verimli ceviz fidanlarını sağlamayı ilke edinmiştir. Yurtdışına ve yurtiçine satış yapan firmamız, ceviz bahçesi kurulumu yapmak isteyen tüm müşterilerine gerekli teknik desteği sağlayarak, en uygun ana cins seçiminden tozlayıcı seçimine, toprak ve iklim analizinden, dikim aralıklarının belirlenmesine, dikim şekli konusunda gerekli bilgilendirmeden, bakım şeklinde kadar her türlü bilgiyi paylaşmaktadır. 
+90 536 576 03 16