Yalova Ceviz Fidanı

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Ceviz Fidanları

Yalova Ceviz Fidanı

Yalova Ceviz Fidanı, Yalova 1 Ceviz Fidanı, Yalova 3 Ceviz Fidanı ve Yalova 4 Ceviz Fidanı olarak piyasada satışa sunulan, yerli cins bir ceviz fidanıdır.

Ceviz Fidanı Sipariş Formu
Yalova Ceviz Fidanı, Yalova 1 Ceviz Fidanı, Yalova 3 Ceviz Fidanı ve Yalova 4 Ceviz Fidanı olarak piyasada satışa sunulan, yerli cins bir ceviz fidanıdır. Genellikle ılıman iklim ve sahil ekolojileri için önerilir. 3 cinside benzer özellikler göstermekle birlikte dikim bölgesi iklim ve toprak yapısı açısından doğru şekilde değerlendirilerek doğru ana cins seçimi yapılması gerekir. 

Sorularız ve Siparişleriniz İçin
Halil DÖNER: +90 536 576 03 16 
Mümin DÖNER: +90 535 251 94 52


Yalova 1 Ceviz Fidanı Özellikleri
Yalova 1 Ceviz Fidanı tozlayıcıları Yalova 4, Kaplan 86 ve Şebin ceviz fidanlarıdır. Dikim yapılacak bölge iklim özelliklerine göre doğru cins tozlayıcı seçimi yapılmalı ve her 10 adet Yalova 1 ceviz fidanı için 1 adet tozlayıcı dikilecek şekilde planlanmalıdır. 

Erken çiçeklendiğinden geç ilkbahar donlarının görüldüğü bölgelere ekilmesi tavsiye edilmez. Sahil bölgelerine dikimi yapılabilir. 

Meyve kalitesi iyidir. Meyvesi taze ve kuru ceviz olarak tüketilebilir. Meyve ağırlığı 15-17 gr'dır. %49 iç oranı vardır.

Meyveler ağaç üzerinde sıktır. Verimi iyidir ve her yıl aynı verimi verir.

Hasat zamanı eylül ayı sonudur. 


Yalova 3 Ceviz Fidanı Özellikleri
Yalova 3 Ceviz Fidanı tozlayıcıları Yalova 1, Biecik ve Tokat 1ceviz fidanlarıdır. Dikim yapılacak bölge iklim özelliklerine göre doğru cins tozlayıcı seçimi yapılmalı ve her 10 adet Yalova 3 ceviz fidanı için 1 adet tozlayıcı dikilecek şekilde planlanmalıdır. 

Erken çiçeklendiğinden geç ilkbahar donlarının görüldüğü bölgelerde yetiştirilmesi uygun değildir.  Sahil bölgelerine dikimi yapılabilir. 

Hastalıklara dayanıklı bir cinstir. 

Meyvesi  kuru ceviz olarak tüketilmeye uygundur.  Kabuğundan kolay ayrılır. Meyve ağırlığı 12-13 gr'dır. %53 iç oranı vardır.

Hasat zamanı eylül ayı sonudur. 


Yalova 4 Ceviz Fidanı Özellikleri

Yalova 4 Ceviz Fidanı tozlayıcıları Yalova 1 ve Kaplan 86 ceviz fidanlarıdır. Dikim yapılacak bölge iklim özelliklerine göre doğru cins tozlayıcı seçimi yapılmalı ve her 10 adet Yalova 4 ceviz fidanı için 1 adet tozlayıcı dikilecek şekilde planlanmalıdır. 

Erken çiçeklendiğinden geç ilkbahar donlarının görüldüğü bölgelerde yetiştirilmesi uygun değildir.  Sahil bölgelerine dikimi yapılabilir. 

Ağacı orta kuvvette gelişme gösterir, yayvan ve dik dallı bir ağacı vardır. 

Meyvesi  kuru ceviz olarak tüketilmeye uygundur.  Kabuğundan kolay ayrılır. Meyve ağırlığı 12-13 gr'dır. %56 iç oranı vardır.
Hasat zamanı eylül ayı sonudur. 


Yalova Ceviz Fidanı Üretimi ve Satışı
Yalova Ceviz Fidanı, ülkemizde özellikle sahil bölgelerinde dikimi önerilen bir ceviz fidanı cinsidir. Dikim yapılacak arazinin geçmiş dönem iklim ve mikro iklim verileri incelenip gerekli toprak analizleri tamamlandıktan sonra dikimi yapılacak ana cins kararının verilmesi daha uygundur. 

Evren Fidancılık olarak firmamız, kendi arazileri üzerinde aşılı sertifikalı Yalova Ceviz Fidanı üretimi yapmaktadır. Tarım Banaklığı onaylı sertifikaları ile birlikte teslim edilen Yalova Ceviz Fidanlarımız açık köklü ve tüplü olarak üretilmektedir. Tüplü Yalova ceviz fidanlarımızın satışı yılın 12 ayı devam etmektedir. Açık kök Yalova Ceviz Fidanlarımız ise Kasım ayı sonunda satışa hazır hale gelmektedir. Yıl içerisinde ön sipariş vermeniz halinde açık köklü ceviz fidanlarınız teslime hazır olduğunda adresinize gönderilir. 

Ceviz fidanı üretimini ve satışını 1990 yılından beri ilk elden gerçekleştiren firmamız, sizlere en kaliteli ve verimli ceviz fidanlarını sağlamayı ilke edinmiştir. Yurtdışına ve yurtiçine satış yapan firmamız, ceviz bahçesi kurulumu yapmak isteyen tüm müşterilerine gerekli teknik desteği sağlayarak, en uygun ana cins seçiminden tozlayıcı seçimine, toprak ve iklim analizinden, dikim aralıklarının belirlenmesine, dikim şekli konusunda gerekli bilgilendirmeden, bakım şeklinde kadar her türlü bilgiyi paylaşmaktadır. 
+90 536 576 03 16